Smoothie z pokrzywy

Smoothie z pokrzywy

Posted by cookillu | 26 kwietnia 2016 | Do druku, Kolorowanki dla dorosłych, Napoje

nettle-drawing-Coloring page

Wiosna to czas od kiedy możemy korzystać ze skarbów przyrody. Na łąkach, leśnych polanach pojawiają się już młode pędy pokrzywy czy mniszka lekarskiego.  Każdy kto dba o swoje zdrowie i urodę powinien spróbować jak rewelacyjnie działają i smakują roślinki uważane najczęściej za chwasty. Pokrzywa ma wspaniałe właściwości lecznicze zawiera wiele cennych mikroelementów: żelazo, magnez, wapń, siarkę, krzem i witaminy A, K, C, E, B2, B5 i inne. Działa wzmacniająco, krwiotwórczo, przeciwinfekcyjnie, oczyszcza i odtruwa organizm.

Udając się na zbiór pokrzywy ubieram skórzane rękawiczki i ścinam je nożyczkami. Zbieram młode pędy pokrzywy unikając miejsc, które mogą być skażone np. blisko szos. Bardzo, bardzo starannie trzeba je umyć w ciepłej wodzie przed przygotowaniem do jedzenia.  Trochę je pomiętosić żeby nie parzyły. Można z nich przyrządzić  wiele potraw pełnych wartości odżywczych. Dziś proponuję wspaniały zielony koktajl, który jest bombą witamin i minerałów, a przy tym wspaniale smakuje.

nettle-pokrzywa

Składniki na 1 szklankę
— 1 duża garść
— 1 kiwi
— 1 pomarańcz

Sposób przyrządzenia:
— Myjemy bardzo dokładnie pokrzywę, pomarańcz i kiiwi
— Obieramy pomarańczę i kiwi
— Wrzucamy do blendera wszystkie składniki i miksujemy
— Pijemy i na zdrowie!

nettle-orange-smoothie

nettle-smoothie

Dla wielbicieli przygotowałam rysunek pokrzywy do wydrukowania i zawieszenia na ścianie. Ilustrację można potraktować także jak kolorowankę dla dorosłych.

Obrazek A4 do pobrania jest tutaj —> Ilustracja pokrzywy do pobrania

coloring-page-nettle-herb

Jeśli szukacie jeszcze innego pomysłu na dania z pokrzywą, to zapraszam do Zupę z pokrzywy i soczewicyhttps://www.cookillu.com/zupa-z-pokrzywy-i-soczewicy

 

Related Blogs

Posted by emilka_cookillu | 27 listopada 2016
Zrobiłam dla Was 3...
Posted by emilka_cookillu | 09 listopada 2016
Uwaga — Przedsprzedaż...