Foremki z logo firmy

Foremki z logo firmy

Posted by admin_cookillu | 26 października 2016 | Druk 3D

foremka-babla

Uwaga, od jakiegoś czasu można zamówić foremki. Dokładnie — spersonalizowane foremki! Foremki z logo Twojej firmy, z portretem bliskiej Ci osoby lub zupełnie z czymś innym, co tylko sobie wymarzysz.

Cookillu to nie tylko blog kulinarny. Jak wiecie, istnieją dwa eksperymentalne człony naszego przedsięwzięcia — kulinarny i graficzny. Chcieliśmy nie tylko dawać Wam dobre przepisy (ku uciesze kubków smakowych), ale także pragniemy tworzyć rzeczy, na których można zawiesić oko i będą Wam dobrze służyć.

Słyszeliście o drukarce 3D? Jest to fantastyczne narzędzie dla ludzi kreatywnych, ale także tych, którzy są bardzo cierpliwi. Spędzamy przy niej niesamowicie dużo czasu by druk był jak najładniejszy. Jarek, który pomaga nam często przy cookillu, od 10 lat szlifuje umiejętności modelowania 3D. To wszystko sprawiło, że połączyliśmy siły, by tworzyć dla Was unikatowe rzeczy, zaprojektowane przez nas lub… przez Was. Świat druku 3D jest niesamowicie dynamiczny.

O co chodzi?

Druk 3D, to tworzenie przedmiotów bez angażowania wielkich fabryk. Wyobraźcie sobie, że możemy wykonać na zamówienie bardzo wiele różnych rzeczy! W swoich głowach mamy różne pomysły i będziemy je sukcesywnie wprowadzać. Zachęcam więc do obserwowania naszej strony.

Na początek wprowadzamy do naszej oferty foremki do wykrawania w cieście solnym, różnego rodzajach mas. Czym się różnią od tradycyjnych? Mogą być o wiele bardziej skomplikowane, spersonalizowane. Za jakiś czas przedstawimy Wam nasze pomysły, ale już teraz możecie się zastanowić nad Waszymi propozycjami. Może jest jakiś kształt, który możemy dla Was wykonać? Może potrzebujecie foremki w prezencie na specjalną okazję, rocznicę, ślub? Możemy przecież na foremce umieścić imiona młodej pary! Nawet święta są idealną okazję, by zaprezentować rodzinie małe cudeńka, które nie było nigdy wcześniej możliwe do zrobienia bez druku 3d. Wykrawane kształty można później powiesić na choince lub używać jako podkładka pod kubek (w zależności jakiej masy się użyje).

Z czego są nasze foremki? Filament PET-G Standard wytwarzany jest z surowców, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, zgodnie z rozporządzeniami Unii Europejskiej oraz regulacjami  FDA.

Jaka cena? To zależy od paru rzeczy.

1. Na cenę ma wpływ wielkość foremki.

Niestety drukarki 3d nie działają w ekspresowym tempie, jest to bardzo precyzyjne działanie i druk jednej może potrwać nawet parę godzin! To nas jednak nie zniechęca. Chyba się zgodzicie, że rzeczy wyjątkowe wymagają poświęcenia? Im większa foremka, tym większe zużycie materiału, a także prądu.

2. Jak bardzo kształt jest skomplikowany.

Nie da się zwykłego rysunku wrzucić do programu i po prostu przycisnąć play. Tu wkracza Jarek i w specjalnym programie modeluje nasz projekt, czyli nadaje cyfrowe kształty przedmiotu. Do tego potrzebny jest przede wszystkim ścisły umysł. Po tym etapie przerzuca go do następnego programu i przygotowuje do druku. Taki plik jest wgrywany do maszyny, którą rozgrzewamy do odpowiedniej temperatury, aplikujemy szpulę plastiku i zaczynamy proces druku. Druk 3d wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, powiedziałabym także, że poświęcenia. Trzeba być czujmy i nieustannie doglądać wydruku, czy aby na pewno wszystko idzie zgodnie z planem.

3. Czas realizacji. Zawsze staramy się działać jak najszybciej. Za każdym razem będziecie informowani ile może nam to wszystko zająć. Szacujemy, że będą to około 4 dni.

Jeśli chcecie jeszcze coś wiedzieć, pytajcie! Chętnie odpowiem. kontakt@cookillu.com

Praca z tymi foremkami jest równie prosta, jak z tradycyjnymi.

file_35991e50eb82292d059e96332e28b8ed

a

cookillu

KM-2

Szukasz ślubnego prezentu dla młodej pary?
Zamów u nas foremkę i wyślij nam zdjęcie. Zainspirujemy się nim i stworzymy portret, na podstawie, którego stworzymy foremkę.

[cml_media_alt id='2808']IMG_3586[/cml_media_alt]

[cml_media_alt id='2809']IMG_3588[/cml_media_alt]

[cml_media_alt id='2810']IMG_3600[/cml_media_alt]

file_spersonalizowanafore_e301bda39a9b8e94aaf4

foremki6

Nasze foremki mają charakterystyczną powierzchnię dla rzeczy wydrukowanych. Nie są idealnie gładkie, ale nie ma to zupełnie znaczenia przy wykrawaniu w masie solnej. Dlatego pokazujemy duże zbliżenie:

foremki3

foremki4

foremki10

Możemy zrobić naprawdę skomplikowane kształty w porównaniu do tradycyjnych foremek:

foremki7

Efekt końcowy wygląda tak:

foremki5

foremki12

[cml_media_alt id='2822']IMG_3648[/cml_media_alt]

[cml_media_alt id='2823']IMG_3656[/cml_media_alt]

Related Blogs

Posted by emilka_cookillu | 03 października 2016
Forma z Twoim...